İngiltere Süper Ligi, 2020 sezonunun bitmesine bir hafta kala “Rüya Takımı”nı açıkladı. Buna göre Huddersfield Giants’ın Türk asıllı oyuncu Aidan Sezer, 13 kişilik rüya takımına girmeyi başardı.

Kendisi, bu 13’e ilk defa girdi. Dahası bu kadroya İngiltere Süper Ligi’ndeki ilk sezonda ulaşmayı başardı. Her ne kadar kaptanlığı yaptığı Huddersfield Giants’ı Play-Off’a taşıyamasa da normal sezonda Steve Prescott MBE Man of Steel ödüllerinde ilk sırada tamamlamıştı. Söz konusu ödülün sahibi yarın yapılacak olan “İngiltere Süper Ligi Ödülleri”nde belli olacak.

Diğer yandan bu rüya takımına Aidan Sezer dışında altı oyuncu daha girmeyi başardı. Man of Steel’de kendisi gibi finalde kalan Paul McShane’nin yanı sıra Wakefield Trinity’den Kelepi Tanginoa, Wigan Warriors’ta bu sezon iyi işler çıkaran Bevan French, Salford Red Devils’ta kanatta oynayan Krisnan Inu, Warrington Wolves’ta oynayan Toby King ve aynı takımda oynayan Mike Cooper ilk defa kadroya girmeyi başardı. Burada Mike Cooper’a ayrı bir parantez açmak lazım. Çünkü kendisi, 14 yıllık ragbi lig kariyerinde ilk defa bu kadroya girdi.

Daha önceki yıl kadroya giren üç oyuncu bu yıl yeniden kadroya girmeyi başardı. Söz konusu oyuncular St. Helens’tan Morgan Knowles’ın yanı sıra Leeds Rhinos’ta forma giyen Ash Handley ve Konrad Hurrell oldu. St. Helens’ta 2015’ten bu yana ilk defa giren Alex Walmsley’in yanı sıra bir yıllık aranın ardından kadroya giren Jonny Lomax için bu yıl ikinci defa kadroya girişleri oldu. Wigan Warriors’ta forma giyen Liam Farrell ise üçüncü defa rüya takımına seçildi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir