National Rugby League’de 2021 sezonu, bugün yapılan toplantıda açıklandı. Buna göre 2021 sezonu, Avustralya hükümetinin ve ülkedeki eyaletlerin COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi nedeniyle 25 haftalık olacak. Ayrıca Yeni Zelanda hükümeti ve Victoria eyalet hükümetinin onayı sonucunda NRL maçları Yeni Zelanda’da ve Melbourne’de oynanmaya başlanabilecek.

Söz konusu sezonda NRL maçları eskiye dönmeye de başlıyor. Son yıllarda ortaya çıkan ve İngiltere Süper Ligi’nden ilham alınarak hazırlanan “Sihirli Hafta” maçları Brisbane kentine geri dönüyor. State of Origin maçlarının alışıldığı üzere yıl ortasında yapılması beklenirken, ANZAK Günü ve paskalya maçları da ait olduğu günlerde yapılmaya başlanılıyor. Bu sezon Sydney derbileri, resmi tatillerde de dahil olmak üzere seyirci dostu saatlerde oynanacak. Sydney ve Townsville kentleri hem ANZAK Günü hem de Paskalya haftası maçlarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca ANZAK Günü maçları Melbourne, Gold Coast ve Darwin’de oynanması planlanırken, Paskalya haftası maçları da Brisbane, Perth, Newcastle ve Coffs Harbour’da yer alacak.

NRL’DE 11 MART HEDEFİ

NRL yönetimi, yeni takvim için 11 Mart gününü hedef gün olarak seçmiş durumda. Yeni “28 Mayıs” olarak söylenen 11 Mart Perşembe gününde 2020 şampiyonu Melbourne Storm, eyaletindeki COVID-19 ikinci dalgasından bu yana ilk maçını AAMI Park’ta oynayacak. Melbourne Storm’un maçtaki rakibi South Sydney Rabbitohs olacak. İkinci hafta kapsamında oynanacak olan Gold Coast Titans – Brisbane Broncos maçı sezonun ilk derbisi olma niteliğini taşıyor. Üçüncü haftada ise 2020 finalinin tekrarı olan Melbourne Storm – Penrith Panthers maçının yanı sıra Sydney Roosters – South Sydney Rabbitohs derbisi oynanacak.

İŞTE NRL’DE 2021 SEZONUNUN İLK HAFTASININ PROGRAMI:
  • 11 Mart Perşembe 12:05 Melbourne Storm – South Sydney Rabbitohs
  • 12 Mart Cuma 10:00 Newcastle Knights – Canterbury Bankstown Bulldogs
  • 12 Mart Cuma 12:05 Brisbane Broncos – Parramatta Eels
  • 13 Mart Cumartesi 07:00 New Zealand Warriors – Gold Coast Titans
  • 13 Mart Cumartesi 09:30 Sydney Roosters – Manly Sea Eagles
  • 13 Mart Cumartesi 11:35 Penrith Panthers – North Queensland Cowboys
  • 14 Mart Pazar 08:05 Canberra Raiders – Wests Tigers
  • 14 Mart Pazar 10:15 St. George Illawarra Dragons – Cronulla Sharks

National Rugby League’de normal sezon, 5 Eylül Pazar günü oynanacak maçlarla sona erecek. 10 Eylül günü final serisinin ilk maçı oynanacak olan NRL’de 2021 sezonu, 3 Ekim Pazar günü oynanacak büyük final maçıyla sona erecek.

State of Origin’de maçların oynanacakları yerler açıklanmasa da oynanacakları günler de belli oldu. Buna göre ilk maç 9 Haziran günü, ikinci maç ise 27 Haziran günü oynanacak. Ondan iki gün önce Kadınlar’da tek maçlık State of Origin maçları oynanırken, erkeklerde serinin son maçı 14 Temmuz Çarşamba günü yapılacak. 2021 sezonunda oynanacak olan State of Origin serisinin ikinci maçı, alışılagelmişin dışında olacak şekilde Pazar günü oynanacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir