Fransa Top 14’te haftanın kapanış maçında La Rochelle, Racing 92’yi 9-6 mağlup etti. Bu maçta Ali Öz kadroda yer almazken, böylece La Rochelle’in maç eksiği kalmamış oldu ve Clermont Auvergne’a karşı maç fazlasıyla haftayı lider kapattı. Diğer yandan Racing 92’nin puanı 23’e yükseldi ve ligde maç fazlasıyla dördüncü sırada yerleşti.

Maçta büyük dengeye sahne olurken, agresifliklerle daha şimdiden sarı kartın çıkmasını sağladı. Daha maçın altıncı dakikasında Reda Wardi, sarı kart görerek La Rochelle’i 10 dakikalığına 14 kişi bıraktı. Daha sonra kullanılan penaltıda François Trihn-Duc, Racing 92’yi öne geçirdi. Bundan beş dakika sonrasında ise La Rochelle, rakibin tackle yedikten sonra topu bırakmadığı gerekçesiyle penaltıyı elde etti. Bu penaltıyı iyi kullanan Ihaia West skoru eşitlemeyi başardı. İlk yarıda başka sayı olmadı ve takımlar soyunma odasına 3-3’lük eşitlikle girdiler.

Embed from Getty Images

Maçın ikinci yarısında Racing 92 yeni penaltı elde etti. Scrumda La Rochelle’in çökmesi sonucu oluşan penaltıda Trihn-Duc isabet edemedi. Bundan üç dakika sonra Racing 92’nin hatalı top yakalaması nedeniyle La Rochelle penaltıyı kazandı. Bu penaltıyı iyi kullanan West, ev sahibini öne geçirdi. Maçın 61. dakikasında La Rochelle, rakibin kendi oyuncusuna omuz atması nedeniyle yine penaltıyı kazandı ve bu penaltıyı kullanan West, farkı altı sayıya çıkardı. Maçın 66. dakikasında Racing 92, La Rochelle’in ruckta hata yapması nedeniyle penaltıyı elde etti. Bu penaltıyı Teddy Iribaren kullandı ve farkı üçe indirdi. Ancak kalan dakikalarda başka sayıyı atamadılar ve La Rochelle maçı kazanmayı başardı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir