Vodacom Super Rugby Unlocked’da 2020 sezonu, geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla tamamlandı. Stormers – Sharks maçının COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edilirken, Bulls ise Pumas karşısında oynadığı maçtan 21-5’lik skorla geçerek şampiyonluğa ulaştı. Böylece Bulls, 10 yıllık aranın ardından ilk Super Rugby şampiyonluğunu elde etti. Haftanın son maçında ise Cheetahs ile Griquas takımları karşılaştı. Bu maçta Cheetahs, Griquas karşısında fazla zorlamadı ve sahadan 28-9 galip geldi.

Vodacom Super Rugby Unlocked’da yedi haftalık mücadelenin ardından şampiyon olan Bulls, sezonu 23 puanla bitirdi. COVID-19 vakalarının bitirdiği Stormers – Sharks maçının tarafları sezonu 19’ar puanla bitirirken, Cheetahs ise 17 puanla VSRU’yu dördüncü sırada tamamladı. Beşinci sırada 12 puanla Lions yer aldı. Yedi puanlı Pumas’ın altıncı bitirdiği ligde Griquas ise sadece üç puanla son sırada tamamladı.

Güney Afrika’da kulüp ragbisi sezonu, bu hafta oynanacak olan Currie Kupası ile devam edecek. Bu haftada Sharks ile Pumas takımları 27 Kasım Cuma günü saat 20:00’de Currie Kupası’nın perdesini açacak. Cumartesi gününde ise Griquas ile Lions, saat 17:30’da karşı karşıya gelecek. Ardından saat 20:00’de Western Province – Bulls maçı oynanacak.

Fotoğraf: Flickr / flowcomm

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir