Tri-Nations Tournament, MacDonald Jones Stadium, Australia 28/11/2020 Argentina vs New Zealand New Zealand's Dane Coles scores a try despite Marcos Kremer of Argentina Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Stuart Walmsley

Üç Ulus Şampiyonası’nda sezonun beşinci maçında Yeni Zelanda ile Arjantin karşı karşıya geldi. Bu maçta Yeni Zelanda, Arjantin karşısında oynadıkları ilk maçta hatalarını iyi analiz etti ve bu maçta aynı hatalarını tekrarlamayarak Arjantin’i gafil avlamayı başardı. Ani baskınlar karşısında Arjantin pek fazla cevap veremezken, Yeni Zelanda 38-0’lık skorla galip gelmeyi başardı. Böylece Arjantin, The Rugby Championship’te sezonun ilk mağlubiyetini aldı. Yeni Zelanda ise 2020 yılını galibiyetle kapatmasını bildi.

Maç öncesinde Yeni Zelanda Ragbi Milli Takımı, geçtiğimiz günlerde vefat eden futbol efsanelerinden Diego Armando Maradona’ya saygılarını sundu. Maçta Maradona’yı temsil eden 10 numaralı forma, haka dansı öncesinde Sam Cane tarafından yere serildi. Daha sonrasında da haka dansı ritüeline geçildi.

Maçta Will Jordan iki try birden kaydetmeyi başardı. Yeni Zelanda’nın diğer tryları Dane Coles, Ardie Savea ve Patrick Tuipulotu’dan geldi. Richie Mo’unga ise trydan sonra gelen tüm ek sayılarında isabet kaydederken, ayrıca bir de penaltı kaydetti.

Bu sonuçların ardından Yeni Zelanda, şampiyonayı 11 puanla kapattı ve matematiksel olarak şampiyon olma şansını büyük ölçüde arttırdı. Arjantin ve Avustralya, önümüzdeki hafta Üç Ulus Şampiyonası’nda şampiyon olabilmek için birbirleriyle mücadele edecekler. Bu şansını sürdürebilmeleri için bonus puanlı bir galibiyet elde etmeleri gerekiyor.

All credits from videos: NZ Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir