Geçtiğimiz yılda başlattığımız Türk ragbisinde yılın enleri oylaması normalde bu yılda da devam ettirmeyi planlıyorduk. Ancak COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 performansını göremedik. Dolayısıyla bir değişiklik yaptık ve bazı yenilikleri getirdik:

  • World Rugby’nin bu yılda yaptığını örnek alıyor ve Türkiye Ragbi Milli Takımı’nın Nisan 2012’den bu yana çıktığı maçları baz alarak 10 yılın kadrosunu oluşturmak için sizlere danışmak istedik. Bu kapsamda mevkiilerinde yer alan tüm oyuncuların, sekiz yıl içerisinde çıktıkları 16 maça bakılarak en iyilerini seçmenizi sağlayacağız. Avrupa Uluslar Kupası 3. Kategori’den Ragbi Avrupa Konferans 2’ye kadar yaşanan tüm anılarını da bir nebze olsun hatırlatmaya çalışacağız.
    • Bunu belirlerken mevkiilerinde en fazla formayı giyen dört oyuncu Twitter üzerinden oylamaya sunulacak. Çıkan yanıtlara göre ilk 15 belirlenecek. Ancak duruma bağlı olarak sekiz oyuncu finallere kalabilir. Bu durumda mevkiideki forma numarasına bakılarak karar verilecek.
  • Diğer yandan 2016’dan bu yana faaliyetlerini sürdüren Ragbi Lig Derneği’nde gerek Türkiye Ragbi Lig Milli Takımları’nı, gerekse RLD Top 4 ve Türkiye Ragbi Lig Kupası’nda yer alan takımlarının listelerinden en iyilerine bakılacak. Bu konuda yapılabilirse beş yılın takımı seçilecek.
  • Yılın oyuncularına gelindiğinde bu konuda ikiye ayırmayı planlıyoruz. Bu konuda daha önce ödül sahibi olan oyuncuları burada değerlendireceğiz. (Ragbi birliğinde onyılın erkek ve kadın oyuncusu, ragbi ligde beş yılın erkek ve kadın oyuncusu, yedili ragbide onyılın kadın ve erkek oyuncusu, plaj ragbi ligde beş yılın kadın ve erkek oyuncusu)
  • Ayrıca try konularında da unutmadık. Bu konularda ellerde yeterli verileri bulduğumuz takdirde belli kategorilerde on yılın ve beş yılık trylarını seçebileceğiz.

Eğer her şey yolunda giderse, yeterli verilerimizin olduğu kategorilerde 15 Aralık 2020 günü sizlerin oylamasına sunacağız. Söz konusu oylama Twitter üzerinden paylaşılacak ve 30 Aralık 2020 günü saat 00:00’da kapatılacak. Sonuçlar 31 Aralık 2020 günü Ragbi Referansı’nın resmi sitesinde ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılacak.

Fotoğraf: Rugby Europe

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir