Ragbi Lig Avrupa Federasyonu tarafından oylamaya sunulan “2019’un Tryı” anketine yedi try seçildi. Her takımdan birer tryın yer aldığı oylamada Türkiye’den de bir try bulunuyor.

Söz konusu try 14 Eylül günü Edirne’de oynanan Yunanistan maçında kaydedildi. Bu maçta Türkiye, her ne kadar Yunanistan’a 38-24 mağlup olsa da Selçuk Cömert hat-trick yapmayı başarmıştı. Söz konusu trylardan birisi finallere adını yazdırdı.

Diğer “2019’un tryı” adaylarına gelecek olursak, 2021 Ragbi Lig Dünya Kupası Elemeleri kapsamında oynanan Yunanistan – Norveç maçından iki try yer almakta. Bunlardan ilki Yunanistan’dan Thodoris Nianiakas’in kaydettiği try bulunuyor. Bir diğeri ise Norveç’ten Casey Diggins’in tryı olarak yer bulmuş vaziyette. Sırbistan’dan James Mirceski’nin 7.9 saniyede bulduğu try da ayrıca finallerde yer bulmuş durumda. İrlanda’dan Matt Conolly’nin yanı sıra Galler Tekerlekli Sandalye’den Stuart Williams ve Ukrayna U19 milli takımının Sırbistan maçında yaptıkları try da “2019’un tryı” oylamasında yer almakta.

Bu oylamada oy verebilmek için bu adreste yer alan videoda seçtiğiniz tryın numarası ve diğer bilgilerini yorum bölümünde yazmanız gerekiyor. Ancak bundan önce RLEF, oyların geçerli sayılması için kanala abone olmayı şart koşuyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir