Güney Afrika’nın en eski ragbi şampiyonalarından Currie Kupası’nda dördüncü hafta, bu hafta oynanan iki maçla devam etti. Bu maçlardan Griquas – Blue Bulls maçı, Blue Bulls oyuncularından ve teknik ekipten bazılarının COVID-19 testinin pozitif çıkması sonucu iptal edildi. Diğer maçlar ise planlandığı şekilde oynandı.

Oynanan maçlardan ilki olan Pumas – Cheetahs maçı, Cheetahs’ın dönüşüne sahne oldu. İlk yarısında Pumas’ın Cheetahs’ı gafil avlaması sonucu ilk yarıyı 12-7 önde kapattı. Ancak Cheetahs pes etmedi ve geri dönmeyi başardı. Pumas’ın da direndiği mücadelede kazanan taraf, 35-31’lik skorla Cheetahs oldu.

Bu hafta oynanan diğer maçta ise Lions ile Sharks takımları karşı karşıya geldi. Her iki tarafın da sert oynadığı mücadelede Courtnall Skosan ve Tiaan Swanepoel’in tryları ile Lions, Sharks’ı 27-12 mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuçların ardından Blue Bulls, 35 puanla ligde zirvede kalmayı başardı. Lions’un Sharks’ın bir puan önünde 29 puanla ikinci olduğu kupada haftayı bay geçen Western Province ise 26 puanda kaldı. Kupanın son sırasında ise dokuz maçta yedi puan toplayabilen Griquas bulunuyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir