European Rugby Champions Cup Round 2, Stade Marcel-Michelin, France 19/12/2020 Clermont Auvergne vs Munster Munster's Fineen Wycherley celebrates after the game with Gavin Coombes Mandatory Credit ©INPHO/Laszlo Geczo

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda bugün oynanan Clermont Auvergne – Munster maçında galip gelen taraf, 39-31’lik skorla Munster oldu. Böylece Munster, haftayı Clermont Auvergne’ın önünde tamamladı.

Maçla ilgili olarak Alivereti Raka, ilk düdüğü çaldıktan 30 saniye sonra bulduğu try ile Clermont Auvergne’ı öne geçirdi. Ardından da Munster, bulduğu ilk fırsatla penaltıyı yakaladı ve JJ Hanrahan’la farkı dörde indirdi. Yine de Shane Daly’nin yaptığı knock-in ile Clermont Auvergne’a penaltı tryını kazandırdı. Sonrasında Munster yeniden penaltı buldu ve Hanrahan’ın bulduğu penaltı sonrasında skor 14-6’ya geldi. Maçın 15. dakikasında line out ile başlattığı hücumu Damian Penaud tamamladı ve skor 21-6’ya geldi. Bundan beş dakika sonrasında ise tehlikeli tackledan dolayı Munster penaltı kazandı ve skor 21-9’a geldi. Bundan dört dakika sonrasında Etienne Fourcade’nin maulden bulduğu atağı değerlendirerek Clermont Auvergne’a bonus puanını getirdi. Maçın 29. dakikasına geldiğinde Mike Haley Munster’a ilk tryını kazandırdı. Kalan dakikalarda Clermont’a engel olmayı başarabilen Munster, soyunma odasına umutlu girdi.

Embed from Getty Images

İkinci yarının başlarında Munster oyuna yavaştan hakim olmayı başardı. Bu konuda hatalarını düzelten deplasman takımı, sarı mavi ekibe sert girmeyi becerdi. Bunun sonucunda try bulmayı başaramasa da iki penaltıyı daha kazandı. Bu penaltıyı iyi değerlendiren Hanrahan farkı altı sayıya indirdi. Maçın 57. dakikasında Mike Haley ikinci tryına ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Ancak Hanrahan, bulduğu penaltı atışını yine sayıya çevirerek farkı üçe indirdi. Ondan önce ise Judicael Cancoriet, tehlikeli tackle yaptığı gerekçesiyle sarı kart gördü. Yine de Clermont, Camille Lopez’in kullandığı penaltıyla morallerini biraz da olsa düzeltti. Maçın ilerleyen dakikalarında Rhys Marshall yine try bulmaya çalışsa da ceza alanında önce topu yere koyması nedeniyle geçerli sayılmadı. Thibaud Lanen de lineout’tan sonraki oyunda tehlikeli tackle yaptığı için sarı kart gördü. Ev sahibi ekibin bir kişi eksik kalmasını fırsat bilen Munster, CJ Stander ile maçta ilk defa öne geçti. Maçın sonlarına doğru Kevin O’Byrne perdeyi kapatan trya imza attı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir