Heineken Champions Cup Round 2, The Sportsground, Co. Galway 20/12/2020 Connacht vs Bristol Bears Bristol Bears' Max Lahiff Mandatory Credit ©INPHO/James Crombie

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda haftanın kapanış maçında Bristol Bears, Connacht’ı 27-18 mağlup etti. Böylece Bristol Bears sezonun ilk galibiyetini alırken, Connacht ise ikide sıfır yaptı.

Maçın ilk yarısında taraflar birbirlerine diş geçirmeye çalışsa da ilk devrenin sonlarına kadar bunu başaran pek olmadı. Ancak Bristol Bears’ten Bryan Byrne try yaparken, Connacht ise Jack Carty’nin kullandığı penaltıyla karşılık verdi. Böylece ilk devre 5-3’lük Bristol Bears üstünlüğüyle sonuçlandı.

Maçın ikinci yarısında ise daha sert ve daha hareketli başladı. Connacht’tan Bundee Aki’nin sarı kart görmesiyle bir kişi eksik kalması Bristol Bears’e yaradı. Bunu iyi değerlendiren deplasman takımı, Ed Holmes ve Piers O’Conor’un tryları ile farkı açmayı başardılar. Bunun cevabını Tiernan O’Halloran’ın tryıyla bulan Connacht farkını azalttı.

Siale Piutau’nun sarı kart görmesi sonrasında avantajlı duruma geçen Connacht, bu konuda önemli bir avantaj elde etti. Carty’nin bulduğu penaltı sonrasında farkı iyice azaltan Connacht, öne geçmeye çalışırken kontra atak yedi. Ioan Lloyd’dan try yedikten sonra yeniden fark yiyen Connacht, John Porch’un tryıyla cevap verdi ama kalan dakikalarda try bulmayı başaramadılar. Callum Sheedy’nin kullandığı penaltı ise Bristol Bears’ın kapanışını yaptırdı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir