Heineken Champions Cup Round 2, Twickenham Stoop, London, England 20/12/2020 Harlequins vs Racing 92 Racing's Simon Zebo is tackled by Ben Tapuai of Harlequins Mandatory Credit ©INPHO/Billy Stickland

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda günün ilk maçında Racing 92, deplasmanda Harlequins’i 49-7 yendi. Böylece Racing 92 ikide iki, Harlequins ise ikide sıfır yaparak haftayı kapattı.

Maçta Racing 92, deplasmanda oyuna hakim olmayı başardı. İlk yarıda baskıyı arttıran Racing 92, Harlequins’in disiplin eksikliğinden de iyi faydalandı. Bu sayede iki try, iki ek sayı ve iki penaltı atışında sayı elde eden Racing 92, devreyi 20-0 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında erkenden trylarını bulan deplasman takımı gardını erkenden düşürmeyi başardı. Her ne kadar Harlequins’ten bir try yese de Racing 92’ye fazla işlemedi. Maçın son dakikasında Harlequins ikinci yarıda try yaptı, ancak daha öncesinde bizzat takımdan gelen bir faul nedeniyle geçersiz sayıldı.

Racing 92 / Try: Teddy Thomas, Kevine Le Guen, Simon Zebo, Georges-Henri Colombe, Donovan Taofifenua, Teddy Baubigny, François Trinh-Duc. Ek Sayı: Maxime Machenaud (İki defa), François Trinh-Duc (İki defa).

Harlequins / Try: Scott Steele, Ek Sayı: Marcus Smith

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir