Currie Kupası’nda heyecan, bugün oynanacak olan “Süper Cumartesi” maçlarıyla devam edecek. Bu günde ilk olarak TSİ 15:00’de Pumas – Lions maçıyla başlayacak. Ardından 17:30’da Sharks – Griquas ve 20:00’de Cheetahs – Western Province maçları yapılacak.

Bu hafta oynanacak maçlar öncesinde Bulls 35 puanla lider konumunda bulunuyor. Western Province’in 31 puanla ikinci konumunda bulunduğu Currie Kupası’nda Lions 29, Sharks 28, Cheetahs ise 26 puanda bulunuyor. Pumas 12 puanla altıncı sırada yer alırken, Griquas’ın da sadece yedi puanı bulunuyor.

Bulls’un bay geçeceği haftada Lions ve Sharks takımları ligin zayıf takımlarıyla mücadele ederken, Cheetahs ve Western Province takımları ise birbirleriyle mücadele edecekler. Cheetahs’ın farklı mağlup ayrılması ve Lions ile Sharks’ın galibiyeti, yarı finale gidecek takımların daha şimdiden belli olması anlamını taşıyabilir. Zira Currie Kupası’nda normal sezonun bitimine iki hafta kalmasına karşı Cheetahs’ın Western Province karşısında alacağı farklı mağlubiyet onların yarı final umutlarını sona erdirecek.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir