Fransa Top 14’te yeni yılın ilk maçları bu haftasonu oynanacak. Aynı zamanda normal sezonun ortalarına gelinecek olan Top 14’te henüz ertelenme haberi çıkmazken, taraflar da yeni yılda iyi başlamanın peşinde olacak.

Ligin 13. haftasının öncesinde La Rochelle, Toulouse ve Racing 92 takımları ilk üçte bulunuyor ve en yakından takip eden Toulon’un en az dört puan önünde bulunuyor. Yine de Top 14’te 12 maçın tamamını oynayabilen sadece beş takım bulunuyor. Dolayısıyla puan durumu yanıltıcı gelebilir. Ayrıca Montpellier’in üç maçı COVID-19 nedeniyle ertelenmiş durumda. Kendileri 10. maçlarını bu hafta oynayacaklar.

Fransa Top 14’te haftanın maçı Clermont Auvergne – Racing 92 olarak seçilmiş durumda. Ligde yaşadıkları puan kayıpları sonrasında ilk altının dışında kalan sarı mavi ekip, ilk üçte bulunan Racing 92 takımını mağlup ederek yeniden kendini ilk altıya sokmayı planlıyorlar. Diğer yandan Racing 92, yeni yıla ilk ikiye girerek başlamanın peşinde. Ancak Toulouse ve La Rochelle’in ligde son sıralarda oynayan iki takımla karşılaşması onların umutlarını azaltıyor.

Ligde haftanın diğer maçı olarak Bordeaux – Toulon maçı gösterilebilir. Bu maçın bir yanını temsil eden Toulon, ilk üçe yetişmenin derdinde. Bordeaux ise Lyon, Stade Français ve Clermont Auvergne’ı yakalayabilmek ve ilk altı potasına girebilmenin derdinde. Lyon bu hafta ligde kötü günler geçiren ve küme düşme hattında bulunan Castres’ı ağırlıyor. Stade Français ise nispeten küme hattından uzak kalan, ama diğer yandan orta sıralara çıkmak isteyen Brive’i ağırlıyor.

İŞTE BU HAFTANIN PROGRAMI:

Bugün:
17:15 Bordeaux – Toulon
19:30 Montpellier – Toulouse
20:00 Agen – La Rochelle
20:00 Bayonne – Pau
20:15 Lyon – Castres

Yarın:
20:00 Stade Français – Brive
23:05 Clermont Auvergne – Racing 92

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir