Pro14’te bu hafta oynanan tek erteleme maçında Glasgow Warriors, Edinburgh’ü evinde 23-22 ile geçmeyi başardı. Böylece Glasgow Warriors, sezonun üçüncü galibiyetini elde ederken, Edinburgh ise altıncı yenilgisini aldı.

Maçta Edinburgh’ün gafil avlamasıyla Glasgow Warriors penaltıları kazanmaya başladı. İki penaltısında isabet bulan Thompson, ev sahibi takımı 6-0 öne geçirdi. Daha sonra van der Walt’ın bulduğu penaltıyla Edinburgh farkı üçe indirdi. Jamie Farndale, ilk yarının sonlarına doğru try yaptı ve van der Walt’ın ek sayısıyla Edinburgh’ü 10-6 öne geçmesini sağladı. Yine de ilk yarının sonlarına doğru Thompson’un kullandığı penaltı sonrasında Glasgow Warriors, Edinburgh karşısında ilk yarıyı bir sayı geride kapattı.

Maçın ikinci yarı başlarında Glasgow Warriors, yine Edinburgh’ü gafil avlamayı başardı. İlk olarak Fagerson’un bulduğu try ile tekrardan öne geçen Glasgow Warriors, daha sonra Turner’ın bulduğu try ile farkı daha da açtı. Daha sonrasında Dean’in bulduğu try ile Edinburgh farkı azalttı ve maçın sonlarına doğru Sau’nun bulduğu try ile Edinburgh farkı bire indirdi. Daha önceki iki ek sayısında isabet bulan van der Walt, son kullandığı ek sayıda başarılı olamadı. Kalan dakikalarda Edinburgh kaçırdığı ek sayının telafisini bulmaya çalıştı ama o konuda da başarılı olamadı.

Video Credit: Pro14 Rugby

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir