Türkiye Ragbi Milli Takımı, 2021’deki kamp programlarının tarihleri belli oldu. Buna göre ilk kamp 15 Şubat’ta yapılacak ve 7 Mart’ta sona erecek.

Türkiye Ragbi Milli Takımı’nda yapılacak ilk kamp, 2021’deki Ragbi Avrupa Federasyonu şampiyonalarına hazırlık niteliğini taşıyacak. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye Ragbi Federasyonu herhangi bir detay açıklamadı. Ancak söz konusu kamp 21 gün sürecek. Ardından ara verilecek olan Türkiye Ragbi Milli Takımı, iki defa maç gününe yönelik antrenmanlar yapmak için kampa girecek.

Şimdilik planlanan takvime göre 20 Mart – 4 Nisan tarihlerinde ilk maça, 1-11 Mayıs tarihlerinde ise ikinci maça yönelik kamp yapacak. Ancak henüz 2021 Ragbi Avrupa Konferans 2 maçlarının takvimi henüz açıklanmadığından dolayı bu maçlara yönelik takvimin fikstürler açıklandıktan sonra güncelleneceği tahmin ediliyor.

Diğer yandan yedili ragbide milli takımların kamp programları da açıklandı. Buna göre büyüklerde ve U18’de milli takımlar aynı anda kamp yapacak. İlk olarak 22 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında ilk kamplarını yaparken, 27 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında ise ikinci defa kampa girecekler. İlk müsabaka kamplarını 7-17 Haziran tarihleri arasında yapacak olan millilerimiz, ikinci müsabaka kampını da 23 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Kaynak ve Fotoğraf: Türkiye Ragbi Federasyonu

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir