Guinness PRO14, Thomond Park, Co. Limerick 23/1/2021 Munster vs Leinster Munster’s Tadhg Beirne and Dave Kilcoyne with Caelan Doris of Leinster Mandatory Credit ©INPHO/James Crombie

Pro14’te haftanın maçında Munster ile Leinster, Thomond Park’ta karşı karşıya geldi. Bu maçta keyifli anlara tanıklık edilirken, Leinster özellikle ikinci yarıda gösterdiği performansla 13-10 mağlup etmeyi başardı. Böylece Leinster, Ulster ile arasındaki puan farkını bire indirdi. Munster ise ligdeki ikinci yenilgisini aldı.

Maçta ilk olarak JJ Hanrahan’ın kullandığı penaltıyla Munster öne geçti. Tadhg Bernie’nin tryıyla farkını daha da açan Munster, Hanrahan’ın kullandığı ek sayı atışıyla şansını daha da arttırdı. Yine de Leinster pes etmedi ve Jonathan Sexton’un kullandığı iki penaltıyla Leinster, soyunma odasına dört puan geride girdi. Maçın ikinci yarısında her iki takım da sayı bulmaya çalışsa da pek fazla başarılı olamadı. Ancak Ross Bryne’ın topu vurduğu hücumda Jordan Larmour iyi değerlendirdi ve takımını ilk defa öne geçirdi. Sexton’un ek sayısının başarılı olduğu maçın geri kalanında Munster tekrardan öne geçmeye çalışsa da başarılı olamadı.

Video Credit: Pro14 Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir