Guinness PRO14, The Sportsground, Co. Galway 24/1/2021 Connacht vs Ospreys Ospreys' George North scoring a try despite the efforts of Dave Heffernan of Connacht Mandatory Credit ©INPHO/Bryan Keane

Pro14’te haftanın kapanış maçında Ospreys, evinde Connacht’ı ağırladı. İlk yarıyı 17-5 mağlup kapattığı mücadelede Ospreys, ikinci yarıda bulduğu sayılarla farkı kapattı ve 26-20’lik skorla galip gelmeyi başardı. Böylece Ospreys ve Connacht’ın puanları eşitlenmiş oldu. Ospreys A Konferansı’nda üçüncü sırada haftayı kapatırken, Connacht ise B Konferansı’nda ikinci sırada kaldı.

Maçın ilk yarısında George North’un tryıyla Ospreys öne geçse de ilk önce Conor Fitzgerald’ın penaltısı, ardından da Alex Wootton ve Paul Boyle’dan gelen trylarla Connacht, ilk yarıyı önde kapattı. Ancak özellikle Justin Tipuric’in sarı kart nedeniyle girdiği günah çukurundan dönmesinin ardından Ospreys oyuna yeniden ağırlık koymaya başladı. Matt Protheroe’in tryıyla aradaki farkı azaltan Ospreys, Rhys Webb’in tryı ile aradaki farkı bire indirdi. Fitzgerald’ın bulduğu penaltı sonrasında Connacht farkı biraz açsa da Webb yine affetmedi ve bulduğu ikinci try ile maçı koparmayı başardı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir