Gallagher Premiership’te bugün oynanan diğer maçta Harlequins, deplasmanda Wasps’ı geçti. 47-19’luk skorla rakibi net bir şekilde mağlup eden Harlequins, böylece Wasps ile olan puan farkını kapattı. Ancak puan averajı nedeniyle Wasps’ın altında altıncı sırada haftayı kapattı.

Harlequins’in bu maçta try ile tanışması uzun sürmedi. Will Evans’ın tryı ile öne geçen Harlequins, Danny Care’nin tryıyla farkı daha da açtı. Ayrıca Marcus Smith’in penaltılarda isabet bulmasıyla Harlequins farkı 20’ye çıkardı. Yine de Wasps, Lima Sopoaga’nın penaltısı sonrasında soyunma odasına sayısız dönmemiş oldu.

Maçın ikinci yarısında Harlequins, Alex Dombrandt’ın tryıyla farkı 22’ye çıkardı. Ancak ilk iki ek sayısını kaydetmeyi başaran Smith bu ek sayı atışında başarılı olamadı. Maçın ilerleyen dakikalarında Wasps sahneye çıktı ve Zach Kibirige ile ilk trylarını kaydetti. Bu trya Harlequins Louis Lynagh ile karşılık verse de, Wasps yine boş durmadı ve Tom Willis’le tryı bulmayı başardı. Yine de deplasman takımının buna cevabı gecikmedi ve James Lang ile perdeyi kapattı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir