Dünya Ragbi Federasyonu, yeni yapılması planlanan Dünya Ragbi Kupası finallerine ev sahipliği için başvurulara başladı. Buna göre federasyon, ilk olarak diyalog süreciyle üye derneklerin yanı sıra hükümetlerle görüş alışverişinde bulunacak.

Söz konusu ev sahipliği süreçleri kadınlarda 2025 ve 2029 dönemini, erkeklerde ise 2027 ve 2031 yıllarını kapsıyor. Nisan’a kadar devam edecek olan diyalog sürecinin ardından federasyon, Mayıs 2021’den itibaren adaylık sürecini başlatacak. Bu süreç Ocak 2022’ye kadar devam edecek. Ardından Şubat-Mayıs 2022 ayları arasında değerlendirme sürecine geçilecek. Bu dönemde uzmanlar, adayların kupaya vaad ettiklerini değerlendirerek Dünya Ragbi Konseyi’ne sunacak. Dünya Ragbi Konseyi ise Mayıs 2022’de toplanacak ve üyelerinin oylarına sunulacak.

Hatırlanacağı üzere Rusya ve Avustralya daha şimdiden 2027 Ragbi Dünya Kupası’na adaylıklarını açıklamışlardı. Hali hazırda Yeni Zelanda bu yıl kadınlarda Dünya Kupası’nı hazırlıklarını yaparken, Fransa ise 2023 yılındaki kupaya hazırlanıyorlar.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir