REPRO FREE***PRESS RELEASE NO REPRODUCTION FEE***EDITORIAL USE ONLY 2019 Guinness 6 Nations Rugby Championship Launch, The Hurlingham Club, Ranelagh Gardens, London 23/1/2019 Pictured from (L-R) Wales’ Carys Phillips, England's Sarah Hunter, Gaelle Hermet of France, Ireland’s Ciara Griffin, Scotland’s Lisa Thomson and Italy’s Manuela Furlan Mandatory Credit: (C) INPHO / Billy Stickland

COVID-19 pandemisi nedeniyle erkeklerle aynı dönemde oynanmayacak olan Kadınlar Altı Ulus Şampiyonası’nda yeni tarih belli oldu. Buna göre şampiyona, 3-25 Nisan 2021 tarihleri arasında oynanacak.

Bu şampiyona, aynı zamanda daha önceki şampiyonalardan farklı bir formatı ragbiseverlere buluşturacak. Buna göre 2021 sezonunda takımlar, üçer takımlı iki gruba ayrılacak. İlk olarak takımlar, gruplarındaki rakiplerle birer defa maç yapacak ve bir haftayı bay geçecek. Ardından da gruplarındaki sıralamaya göre 24-25 Nisan tarihlerinde klasman maçları oynayacak.

Bu sezon Kadınlar Altı Ulus Şampiyonası’nda İngiltere, İtalya ve İskoçya ile birlikte A Grubu’nu oluşturuyorlar. B Grubu’nda ise Fransa, İrlanda ve Galler bulunuyor.

İŞTE KADINLAR ALTI ULUS ŞAMPİYONASI’NDA 2021 SEZONUNUN TAKVİMİ:

Tarih / Grup

A Grubu

B Grubu

3-4 Nisan 2021

İngiltere – İskoçya

Fransa – Galler

10-11 Nisan 2021

İtalya – İngiltere

Galler – İrlanda

17-18 Nisan 2021

İskoçya – İtalya

İrlanda – Fransa

24-25 Nisan 2021

Şampiyonluk Maçı (A1-B1)

Üçüncülük Maçı (A2-B2)

Beşincilik Maçı (A3-B3)

Diğer yandan Erkekler U20 Altı Ulus Şampiyonası’nın Haziran ve Temmuz aylarında oynanması kararlaştırıldı. Bunla ilgili olarak takvimin henüz belli olmadığı bildirilirken, bu konunun ayrıntılarının ilerleyen günlerde belli olacağını açıkladı.

Fotoğraf: INPHO / Billy Stickland

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir