2021 Guinness Six Nations Championship Round 1, Twickenham Stadium, London, England 6/2/2021 England vs Scotland The Scottish team celebrate with the Calcutta Cup Mandatory Credit ©INPHO/Laszlo Geczo

Altı Ulus Şampiyonası’nda bugün oynanan ikinci maçta İskoçya, deplasmanda İngiltere’yi 11-6 mağlup etti. Böylece İskoçya, 38 yıl aranın ardından Twickenham’da İngiltere’yi yenmeyi başardı. Diğer yandan son şampiyon İngiltere, üç yıllık aranın ardından ilk defa evinde mağlubiyet aldı.

İskoçya’nın İngiltere karşısında Twickenham’da aldıkları son galibiyet 1983 yılındaydı. O yıldan sonra 18 maç oynayan İskoçya, iki maçında berabere kalmıştı. Geride kalan maçlarda ise İngiltere’ye mağlup olmuştu.

Ragbi birliği testlerinin 150. yıldönümünde oynanan bu maçta Duhan van der Merwe’nin ilk yarıdaki tryının yanı sıra Finn Russell’ın penaltıları İskoçya’ya galibiyeti getirdi. İngiltere’nin kaydettiği sayılar ise Owen Farrell’ın penaltılarından geldi. Mako Vunipola ve Finn Russell da maçta sarı kart gören isimler oldular.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir