© JRFU

Japonya Ragbi Top League’de 2021 sezonu, bugün oynanan beş maçla başladı. Bu maçlarda NTT Communications Shining Arcs, Honda Heat’i 41-13 mağlup ederek farklı mağlup etti. Panasonic Wild Knights’ın Ricoh Black Rams’i 55-14 ile geçerken, Kubota Spears ise Munakata Sanix Blues’u 43-17’lik skorla yendi. Toyota Verblitz ilk yarıdaki performansıyla Toshiba Brave Lupus’u 34-33 mağlup etmeyi başardı. Kobe Steel Kobelco Steelers ise NEC Green Rockets’ı 47-38 ile geçti.

TOYOTA VERBLITZ 34-33 TOSHIBA BRAVE LUPUS

Toyota Verblitz ile Toshiba Brave Lupus arasında ise iiki devrede iki ayrı hikaye yaşandı. İlk olarak Toyota Verblitz, Henry Jamie’nin yanı sıra Willie le Roux ve Fetuani Lautaimi’nin trylarıyla durumu 21-0’a getirirken, Toshiba Brave Lupus ise Matt Todd’un tryıyla ilk sayılarını buldu. İlk yarının son dakikalarında Lionel Cronje’nin penaltı atışı sonrasında ilk yarı 24-7’lik skorla bitti.

Maçın ikinci yarısında Cronje’nin penaltısıyla fark 20 sayıya çıktı. Ancak Brave Lupus’un atakları şimdiden gelmeye başladı. İlk olarak Seta Tamanivalu’nun, ardından da Jack Stratton’un tryıyla farkı kapatmaya başladı. Verblitz, bu ataklara Taichi Takahashi ile cevap verdi. Maçın son dakikalarında ise Sione Lavemai ve Michael Leitch’in tryıyla farkı bir sayıya indirdi. Ancak Hayata Nakao’nun atamadığı ek sayı maçın rengini belirlemiş oldu. Kullandığı üç trydan ikisinde başarılı olan Nakao, Sione Lavemai’nin tryının ardından gelen ek sayı atışını kaçırmıştı.

KOBE STEEL KOBELCO STEELERS 47-38 NEC GREEN ROCKETS

Söz konusu maçta deplasman takımı iyi başladı. Ryoi Kamei’nin ilk dakikada bulduğu try ve Alex Goode’un kullandığı ek sayı atışıyla NEC Green Rockets 7-0 öne geçti. Ancak ev sahibi takımın oyuna ağırlığını koyması uzun sürmedi. 9 dakika içerisinde ilk önce Isilei Nakajima, ardından da Lui Naeata ve Timothy Lafaele ile Kobelco Steelers durumu 21-7’ye getirdi. Berhard Janse van Rensburg’un 20. dakikada bulduğu try ile yeşil roketler farkı azaltmayı başardı. İlk iki trydan sonra kullandığı ek sayı atışında başarılı olan Alex Goode, bu trydan sonra gelen ek sayı atışını kaçırdı. Kobel Steel Kobelco Steelers’ın cevabı da Rakuhei Yamashita’dan geldi. Brodie Retallick’in gördüğü sarı kart sonrası ev sahibi ekip 14 kişi kalınca deplasman takımı bunu fırsata çevirdi. İlk olarak Daiki Nakajima, ardından da Ryuta Iiyama’nın bulduğu try ile NEC Green Rockets, ilk yarıyı iki sayı geride kapattı.

Maçın ikinci yarısında Ben Smith’in bulduğu try ile fark yeniden açıldı. Ardından NEC Green Rockets try için yüklemeye çalışsa da pek fazla karşılık bulamadı. İlerleyen dakikalarda ise bu sefer Kobel Steel Kobelco Steelers ataklara başladı. Bu ataklar da Yamashita’nın ikinci tryını bulmasıyla sonuçlandı. Maçın son dakikalarına doğru Naeata da ikinci tryını kaydetti. Yine de Green Rockets pes etmedi. Sondan ikinci dakikasında Kamei ikinci tryını buldu. Maçın uzatma dakikasında ise Rikhiya Oishi perdeyi kapatan trya imza attı.

Kaynak ve Fotoğraf: ©JRFU

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir