Fransa Top 14’te haftanın açılış maçında Racing 92 ile Castres takımları karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan maçta Racing 92, Castres’ı 23-20 mağlup etmeyi başardı. Böylece Racing 92, 58 puana ulaştı ve maç fazlasıyla lider oldu. Castres ise 39 puanda kaldı.

Maçta perde penaltı sayılarıyla başladı. İlk olarak Teddy Iribaren’in dört dakikada kaydettikleri iki penaltı atışıyla Racing 92 6-0 öne geçti. Ardından Benjamin Urdapilleta’nın kullandığı penaltıyla fark üç sayıya indi. Daha sonraki dakikalarda Rory Kockoff sarı kartla Castres’i 10 dakikalığına 14 kişi bıraktı. Bu sarı kartın ardından Racing 92 avantaj elde etti ve bunu iyi kullandı. Iribaren de afftetmeyerek ilk olarak try buldu. Ardından kullandığı ek sayının ardından fark 10 sayıya çıktı. Yine de Castres pes etmedi ve 10 dakikanın bitmesinin ardından kontrolünü eline aldı. İlk olarak Urdapilleta’nın kullandığı penaltıyla farkı yediye indirdi. Ardından Filipo Nakosi, ilk yarının uzatma dakikasında try kaydetti. Urdapilleta’nın kullandığı ek sayı sonrasında Castres, soyunma odasına üç sayı geriden girdi.

Maçın ikinci yarısında Castres’in baskısı artarak devam etti. Özellikle de Ben Arous Eddy’nin gördüğü sarı kart sonrasında bu sefer Castres avantaj elde etti. Bu avantajı Castres iyi değerlendirdi ve Wayan de Beneditis’in bulduğu try ile Castres öne geçti. Urdapilleta’nın ek sayısı sonrasında da fark dört sayıya çıktı. Yine de 15 oyuncuya geri dönen Racing 92’nin maça geri dönmesi uzun sürmedi. İlk önce Emiliano Bofelli’nin tryıyla yeniden öne geçen Racing 92, sonrasında Iribaren’in ek sayısıyla maçın skorunu belirledi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir