Pro14’te haftanın açılış maçlarından Glasgow Warriors – Ulster maçında Ulster, Glasgow Warriors’u 19-13 mağlup etti. Böylece Ulster 8 Ocak’tan bu yana ilk galibiyetini aldı. Glasgow Warriors ise 16 puanda kaldı. Ulster, Dragons – Leinster maçına bakarak bir anda performansını arttırmayı başardı. Ancak maçın sonu az kalsın kabusa dönüyordu.

Aslına bakıldığında her iki taraf da ilk 30 dakikada birbirlerini tartsa da sonuca varamadılar. Yine de Adam Hastings’in bulduğu penaltıyla ev sahibi ekip 3-0 öne geçti. İlk yarının sonlarına doğru Michael Lowry’nin bulduğu try ve John Cooney’in kaydettiği ek sayı, Ulster’ı ilk yarıda 7-3 önde kapatmasını sağladı.

Maçın ikinci yarısında Adam Hastings’in kullandığı penaltıyla ev sahibi ekip farkı bire indirdi. Ancak Ulster için fazla engel olamadı. İlk olarak Craig Gilroy, ardından da Nick Timoney’nin tryıyla Ulster farkı açmayı başardı. Timoney’in tryından sonra Cooney’in ek sayısı başarılı oldu ve fark 13 sayıya çıktı.

Bu dakikadan sonra işler değişmeye başladı. İlk olarak son dakikalarda Alby Mathewson’ın gördüğü sarı kartla Ulster 14 kişi kaldı. Ardından da Aki Seiuli’nin bulduğu try ile Glasgow Warriors umutlanmayı başardı. Ross Thompson’un kullandığı ek sayıyla ev sahibi ekip farkı altı sayıya indirdi. Ancak Glasgow Warriors’un galibiyetine süre yetmedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir