Guinness PRO14, RDS Main Arena, Dublin 28/2/2021 Leinster vs Glasgow Warriors Leinster's Luke McGrath scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Bryan Keane

Pro14’te heyecan, bu hafta oynanacak maçlarla devam edilecek. Normal sezonun son üç haftasına girildiği Pro14’te İskoçya takımları İtalya takımlarıyla maçlar yapacak. İrlanda ve Galler’de ise takımlar birbirleriyle mücadele edecek.

Bu maçlarda Scarlets – Cardiff Blues maçı daha öncesinde de oynanmıştı. Diğer maçlar içerisinde ise Ulster – Leinster maçı ön plana çıkıyor. Yarın 22:35’te oynanacak olan mücadelede Ulster, final umutlarını korumak için sahaya çıkacak. Leinster ise bu maçı kazanarak önemli bir avantaj elde etmeye çalışacak. Söz konusu maçların bir diğeri ise Munster – Connacht maçı. Bu akşam 22:35’te oynanacak olan mücadelede Munster, maçı kazandığı takdirde final adını yazdıran ilk isim olacak. Connacht ise umutlarını son iki haftaya taşımak için mutlaka kazanmaları gerekecek.

Bu hafta oynanacak diğer maçlarda Zebre – Glasgow Warriors ve Ospreys – Dragons, yarın oynanacak diğer maçları oluşturuyor. Glasgow Warriors, Zebre maçına Şampiyonlar Kupası ümidini korumak için çıkacak. Zebre ise dördüncü sırayı korumayı hedefliyorlar. Ospreys ise kendi konferansında son sırada bulunan Dragons’u mağlup ederek Şampiyonlar Kupası’na katılmayı garantilemek istiyorlar. Dragons ise Zebre – Glasgow Warriors maçını fırsat bilip dördüncülüğe adım atma niyetindeler.

Pazar günü oynanacak tek maçta ise Edinburgh ile Benetton karşı karşıya gelecek. Konferansında son iki sırasındaki takımlarını karşı karşıya getiren bu maçta Edinburgh, Şampiyonlar Kupası umutlarını korumak için sahaya çıkacak. Benetton ise sezonun başından beri çıktığı 12 maçta 12 mağlubiyet almıştı. Kendileri de bu maçta bu olumsuz rekorunu noktalamak için mücadele edecek.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir