Guinness PRO14, Thomond Park, Limerick 5/3/2021 Munster vs Connacht Munster’s Gavin Coombes celebrates Chris Cloete winning a penalty Mandatory Credit ©INPHO/James Crombie

Pro14’te bu akşam oynanan tek maçta Munster, Connacht’ı zorlu geçen bir mücadelenin sonunda 20-17 mağlup etti. Böylece Munster, normal sezonun bitimine iki maç kala Pro14’te finale yükseldi.

Maçta Connacht, Matt Healy’nin beşinci dakikada bulduğu try ile Connacht öne geçti. Ancak Munster, James Cronin’in kullandığı try ile farkı kapatmayı başardı. Yine de Jack Carty’nin kullandığı penaltıyla Connacht, ilk yarıyı 10-7 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında Munster hızlı başladı. İlk olarak Connacht’ı gafil avlayan Munster, Ben Healy ile farkı kapattı. Ardından Mike Haley’in bulduğu try ile Munster öne geçti.

Connacht, bu trya Paul Boyle’nin tryıyla cevap verdi. Bu tryla birlikte maçta eşitlik gelse de Connacht’ın disiplindeki problemleri Munster’da yeniden penaltı kazandı. Joey Carbery’nin kullandığı try ile Munster yeniden öne geçti. Maçın kalan dakikalarında Connacht try için mücadele etse de başarılı olamadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir