National Rugby League’de 2021 sezonu, bu hafta oynanacak maçlarla başlayacak. 25 hafta süreceği NRL’de takımlar, Provan-Summons Kupası’nı kaldıran taraf olabilmek için sahaya çıkacaklar.

Bu ligde Sydney Roosters, Melbourne Storm ve Brisbane Broncos 1998 yılından bu yana oynanan 23 sezondan 11’ini elde etmişlerdi. (Roosters ve Storm dörder, Broncos ise üç şampiyonluğa sahip) Manly Sea Eagles’ın iki şampiyonluğu bulunurken, Parramatta Eels’ın yanı sıra New Zealand Warriors, Canberra Raiders ve Gold Coast Titans dışındaki tüm takımların bir şampiyonluğu bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Melbourne Storm’un iki şampiyonluğu, maaş kotası ihlali nedeniyle silinmişti.

Bu mücadelede Sydney Roosters ve Melbourne Storm yine şampiyonluğun en büyük adayları olarak dikkatlerini çekiyor. Emre Güler’li Canberra Raiders ve Cronulla Sharks’ın onları geçmeye çalışacağı ligde Penrith Panthers gibi son yıllarda yükselen takımının neler yapacağı merakla bekleniliyor.

SON ŞAMPİYON, MELBOURNE’DA SAHAYA ÇIKIYOR

Bu haftanın ilk maçında ise son şampiyon Melbourne Storm sahneye çıkıyor. Yarın 12:05’te South Sydney Rabbitohs ile sahaya çıkacak olan Storm, uzun bir aranın ardından ilk defa Melbourne’de NRL maçına çıkmış olacak. Hatırlanacağı üzere Victoria eyaletinde patlayan ikinci dalga nedeniyle Melbourne Storm maçlarını kendi evinde oynayamamıştı.

Geçtiğimiz sezon kırılması zor bir mağlubiyet serisine imza atan Brisbane Broncos, sezonu Parramatta Eels karşısında açacak. Geçtiğimiz sezondan ders almaya çalışan Broncos, bu sefer mağlubiyet serisini unutturmaya çalışacak. Diğer yandan Newcastle Knights ile Canterbury Bankstown Bulldogs takımları, bu maçtan önce karşı karşıya gelecekler. Play-Off’un ilk turunda veda eden Newcastle Knights, bu sefer daha ilerisine geçmek için planlar yapacak. Canterbury Bankstown Bulldogs ise bu sefer eski günlerini aramaya çalışacak.

SYDNEY ROOSTERS VE PENRITH PANTHERS CUMARTESİ GÜNÜ SAHADA

Cumartesi günü oynanacak maçlarda ilk olarak New Zealand Warriors Gold Coast Titans ile mücadele edecek. Melbourne Storm gibi sürgün hayatı yaşayan New Zealand Warriors, bu sezonda da sürgünde başlayacak. Yine de New Zealand Warriors, bu konuda ellerinden geldiği performansı sergilemeye çalışacak.

Diğer yandan Cumartesi günü Sydney Roosters Manly Sea Eagles ile, Penrith Panthers ise North Queensland Cowboys ile mücadele edecek. 2018 ve 2019 şampiyonu Sydney Roosters, geçtiğimiz sezon kaptırdığı şampiyonluğu tekrar kazanmak için sahaya çıkacak. Penrith Panthers ise fırtına gibi estirdiği geçtiğimiz sezonun bir benzerini bu yılda da gerçekleştirmenin niyetinde.

Pazar gününde ise ilk olarak Canberra Raiders, Wests Tigers’ı konuk edecek. Son yıllarda iyi bir performans sergileyen Canberra Raiders, bu sefer bundan daha ilerisine gitmenin niyetinde. St. George Illawarra Dragons ile Cronulla Sharks ise haftanın son maçı olma niteliğini taşıyor.

Fotoğraf: Flickr / Russel James Smith

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir