National Rugby League’de bugün oynanan ikinci maçta Brisbane Broncos ile Parramatta Eels karşı karşıya geldi. Maçın ilk yarısını iyi kapatan Brisbane Broncos, ikinci yarıda Eels baskınına engel olamadı. 24-16’lık skorla mağlup olan Brisbane Broncos, mağlubiyet serisini altı maça çıkardı. Ayrıca geçtiğimiz sezonu hesaba katarsak 19. maçtan 18. mağlubiyetini almış oldular.

Maçın ilk dakikalarında Brisbane Broncos taraftarları sevinçliydi. İlk olarak David Mead’in tryıyla öne geçen ev sahibi ekip, Xavier Coates’in trylarıyla farkı daha da açtı. Jamayne Isaako’nun iki ek sayısı da farkı 16-0’a getirdi. Ancak Xavier Coates’in sakatlığı nedeniyle oyundan çıkması, Brisbane Broncos için vurulan ilk darbe oldu. İkinci yarıda da John Asiata’nın sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmasıyla da Brisbane’de moraller bozuldu.

Diğer yandan Parramatta Eels’tan sayılar gelmeye başladı. İlk olarak Reed Mahoney’den, ardından da Clinton Gutherson’dan gelen trylar, Parramatta Eels’in maça ortak olmasını sağladı. Blake Ferguson’ın tryı maçta dengeyi getirdi. Mitchell Moses’ın ek sayısı da Eels’ı ilk defa öne geçmesini sağladı. Maçın son dakikalarında Brisbane Broncos try bulmak için uğraşsa da Eels, Junior Paulo’nun tryıyla perdeyi kapattı. Moses da ek sayıyla skoru belirledi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir