Japonya Ragbi Top League’de heyecan, bu hafta oynanan erteleme maçlarıyla devam etti. Bu maçlarda Suntory Sungoliath, deplasmanda Toshiba Brave Lupus’u 73-5’lik net bir skorla mağlup eti. Hino Red Dolphins ise çekişmeli geçen maçın ardından NEC Green Rockets’ı 10-7 geçti.

TOSHIBA BRAVE LUPUS 5-73 SUNTORY SUNGOLIATH

Bu maçta Tevita Tatafu üç try yaparken, Samu Kerevi ise iki try ile takıma destek oldu. Takımın diğer tryları Shogo Nakano‘nun yanı sıra Tevita Li, Ryoto Nakamura ve Shinya Ozaki‘den geldi. Toshiba Brave Lupus’un tek tryı ise Matt Todd’dan geldi. Beauden Barrett ise dört penaltı ve altı ek sayı kaydetti.

NEC GREEN ROCKETS 7-10 HINO RED DOLPHINS

Bu maçta her iki takım da ilk yarıda öne geçmeye çalışsa da pek de başarılı olamadı. Ancak Hino Red Dolphins, ikinci yarıda baskıyı arttırmayı başardı. İlk olarak Hayden Cripps penaltı kullanmaya çalışsa da bir sonuç alamadı. Ancak daha sonraki dakikalarda Liaki Moli’nin tryıyla Hino Red Dolphins 5-0 öne geçti. Cripps’in ek sayısı sonrası fark yediye çıktı. Ancak daha sonraki dakikalarda kullandığı penaltı yine sayıya ulaşamadı. İkinci yarının sonlarına doğru Hino Red Dolphins’in yaptıkları faul, NEC Green Rockets’a penaltı try getirdi. Yine de maçın son dakikasında Hideki Tanabe’nin kullandığı penaltıyla Hino Red Dolphins galibiyete ulaştı.

Bu sonuçların ardından oluşan genel sıralamada Suntory Sungoliath kırmızı konferansta lider konumunda. Dört maçta da bonus puanlı galibiyet alan sarı siyahli ekip, 19 puanlı iki takımı da geride bırakmayı başardı. Söz konusu iki takım da Kubota Spears ve Toyota Verblitz. Beyaz Konferansı’nda ise Panasonic Wild Knights ve Kobel Steel Kobelco Steelers yenilmezliğini sürdürüyor. 19 ve 18 puanlı bu iki takımı 12 puanlı NTT Docomo Red Hurricanes takip ediyor.

Fotoğraf: ©JRFU

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir