Harvey Norman Super Rugby Australia’da dün oynanan maçta Queensland Reds, evinde karşılaştığı Western Force’la karşılaştı. Çekişmeli geçen mücadelede Queensland Reds, Western Force’u 26-19 mağlup etti. Böylece 18 puana ulaşan Queensland Reds, Brumbies’i geride bırakarak 18 puanla haftayı lider kapattı. Diğer yandan Greg Holmes için bu maç önemli bir maçtı. Çünkü kendisi, bu maçla birlikte 150 maçı geride bırakmış oldu.

Söz konusu mücadelede Queensland Reds, Tate McDermott’un bulduğu try ile öne geçti. Jake McIntyre‘in kullandığı penaltıyla Western Force karşılık verirken, Reds’in cevabı Hunter Paisami‘den geldi. Western Force’un ilk tryı Feleti Kaitu’u‘den geldi. Video hakem sonucu gelen try sonrasında Western Force farkı azaltmayı başardı. İlk yarının sonlarına doğru Western Force, tehlikeli tackledan dolayı penaltı kazandı. Bu penaltıyı iyi değerlendiren McIntrye, Western Force’u soyunma odasına bir sayı geride girmesini sağladı.

Maçın ikinci yarısında yaşanan try, ofsayt gerekçesiyle geçerli sayılmadı. Daha sonraki dakikalarda McIntrye’nin kullandığı penaltıyla Western Force, maçta ilk defa öne geçti. Ancak Queensland Reds’in tepkisi sert oldu. Hunter Paisami’nin ikinci tryı sayesinde Queensland Reds tekrar öne geçti. Ancak daha önceki ek sayılarını atan James O’Connor, bu ek sayı atışında isabet bulamadı. Yine de Western Force pes etmedi. Tehlikeli tackledan dolayı kazandığı penaltıyı McIntrye yine iyi değerlendirdi ve Force’u yeniden öne geçirdi.

Bu penaltının ardından Queensland Reds ataklara başladı. Rakip yarı sahasında yapılan scrumı iyi değerlendiren Reds, ilk önce Suliasi Vunivalu ile rakip savunmasını yardı. Ardından da Jock Campbell ile tryı tamamladı. Ardından gelen ek sayı atışında James O’Connor iyi değerlendi ve fark yedi sayıya çıktı. Maçın son dakikalarında Western Force atak başlatsa da sonuç vermedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir