Sky Super Rugby Aotearoa’da haftanın ilk maçında Chiefs, Highlanders’ı 26-23 mağlup etti. Böylece Chiefs puanını 12’ye çıktı ve haftayı üçüncü sırada tamamladı. Ayrıca rakibin iki puan önüne geçti.

Maçta her iki taraf da büyük bir mücadele sergiledi. Karşılıklı tryların döndüğü mücadelede Chiefs, Etene Nanai-Seturo‘nun köşeden bulduğu try ile öne geçti. James Lentjes’in savunmayı şaşırtarak yaptığı try ile Highlanders karşılık verse de ek sayı atışını iyi değerlendiremedi. Daha sonrasında Chiefs’ın yaptıkları try, knock on gerekçesiyle geçerli sayılmadı. Daha sonraki dakikalarda Mitch Hunt penaltı atışını buldu ama bu konuda sonuç elde edemedi. Bu konuda Damian MacKenzie de şanssızdı. İlk yarıda kullandığı iki penaltıda da sonuç alamamıştı. Ancak MacKenzie son dakikada kaydettiği penaltıyla ilk yarıyı 10-5 önde tamamlamasını sağladı.

Maçın ikinci yarısında Highlanders hızlı başladı. Shannon Frizell’in hücumunu tamamlayan Aaron Smith, Chiefs ile arasındaki farkı kapattı. Ancak Hunt’ın kullandığı ek sayı yine isabet bulmadı. Daha sonraki dakikalarda penaltılarla geçti. MacKenzie iki penaltı kullanırken, Hunt ise bir penaltıyı sayıya çevirdi. Chiefs atağını iyi tamamlayan Angus Ta’avao farkı daha da açmasını sağladı. Highlanders buna Josh Ioane ile karşılık verdi. Hunt’ın kullandığı penaltıyla maçta eşitlik geldi. Maçın son dakikasında MacKenzie bir drop gol bir de penaltı atışı kullandı ama ikisinde de sonuç elde edemedi.

Maçın uzatma dakikalarında takımlar, buldukları fırsatı en iyi değerlendirmeye çalıştı. Bunu ilk deneyen taraf Ioane oldu ama kendisi bu şansı kaçırdı. Ardından MacKenzie bir penaltı atışını daha kullandı. Bu sefer isabet bulan MacKenzie, takıma maçını kazandırdı.

Video Credit: SANZAAR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir