Harvey Norman Super Rugby Australia’da bugün oynanan maçta Queensland Reds, Brumbies’i 24-22 mağlup etti. Böylece Queensland Reds, doğrudan yarı finale çıkmayı garantiledi. Brumbies ise finale çıkmak için baraj maçı yapacak.

Maçta Brumbies hızlı başladı. İlk olarak Folau Fainga’a, ardından Tom Banks’in trylarıyla Brumbies maçta öne geçti. (Noah Lolesio bir ek sayı atışını kaçırdı.) Daha sonraki dakikalarda Queensland Reds, rakibin ofsayta düştüğü gerekçesiyle penaltı kazandı. Bu penaltıları iyi değerlendiren James O’Connor, farkı altı sayıya indirdi. İlerleyen dakikalarda Bryce Hegarty try bulsa da knock on olduğu gerekçesiyle geçerli sayılmadı. İlk yarının sonlarına doğru Nic White penaltıyı kaydederek Brumbies’e dokuz sayı farkla soyunma odasına gönderdi.

Maçın ikinci yarısında takımlar karşılıklı trylar gerçekleştirdi. İlk olarak Queensland Reds, Josh Flook ile farkı azalttı. Ardından Brumbies, Tom Wright ile cevap verdi. Jordan Petaia‘nın tryı sonrasında Queensland Reds yeniden farkı azalttı ama O’Connor bu sefer penaltıyı kaçırdı. Yine de O’Connor, daha sonra kaydettiği iki penaltıyla maçı Reds’e kazandıran isim olacaktı. İlk önce ofsayt sonrasında, daha sonrasında scrum sonrasında kazandığı penaltıları O’Connor sayıya çevirdi. Maçın sonlarına doğru Brumbies iki defa knock on yaptığında maç da sona erdi.

Video Credit: SANZAAR

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir