Ragbi lig sporunda iki profesyonel ligden birisi olan İngiltere Süper Ligi’nde yönetim, Sky Sports UK ile olan sözleşmesini uzattı. Buna göre Sky Sports UK, söz konusu karşılaşmalarını 2023 sezonunun sonuna kadar yayınlayacak. Ancak tek bir fark var. Kendileri artık münhasır yayıncı değil.

Şu anki anlaşmada Sky Sports UK, sezonda 80 maçını naklen yayınlayabiliyordu. Bunların 12-13’ü Catalans Dragons olurken, Play-Off maçlarının yanı sıra Sihirli Haftasonu maçlarının tamamını yayınlıyorlardı. Geride kalan maçlar ise Perşembe ve Cuma günleri yayınlıyorlardı. Yeni plana göre Sky Sports UK, Play-Off’ta üç maçı yayınlayabilecek. (Bir çeyrek final, bir yarı final ve bir final.) Sihirli Haftasonu maçlarını tamamını yayınlamayı devam edecek. Bu maçlarla birlikte toplamda 66 maçını seyircilere buluşturacak. Sky Sports UK bunların ilk seçim hakkına sahip.

Ayrıca İngiltere Süper Ligi yönetimi, Birleşik Krallık’ta maçlarını açık kanaldan da yayınlanmasına karar verdi. Buna göre Sky, bu sezonda bazı maçlarını şifresiz yayın yapan kanallarda da gösterecek. (Bu maçlar da büyük olasılıkla Pick kanalında izlenecek.) Diğer yandan İngiltere Süper Ligi, önümüzdeki yıldan itibaren Sky platformu dışında da gösterilecek. Bu durum, İngiltere Süper Ligi’nin oynanmaya başlandığı 1995 yılından bu yana ilk defa gerçekleşiyor. Bu haklarını alacak olan yeni yayıncının hangi maçlarını yayınlayacağı ise önümüzdeki günlerde yayınlayacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir