Basic RGB

Bugün açıklanan British & Irish Lions turu kadrosunda seçilenler olduğu kadar seçilemeyen oyuncular bulunuyor. Daha önceki yıllarda bir çok Lions turunda yer alan bu oyuncuların olmaması, bazı taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Bu oyunculardan bazılarını Gatland, yaş haddinden dolayı kadroya almamış görünüyor. Ancak bazılarının kendi takımlarında hala maçın tamamında oynayan isimler var. Dilerseniz bu oyunculardan bazılarını sıralayalım:

Joe Marler, Jonathan Sexton, CJ Stander, Jonny May, Gary Ringrose, Leigh Halfpenny, Colin Slade, Kyle Sinclair, Josh Navidi, Ian Ritchie, Danny Care, James Ryan gibi isimler kadroda yer almayan oyuncular arasında bulunuyor. Genel itibariyle bazı taraftarlar Josh Navidi’nin de kadroda yer alması gerektiğini savunuyor. Öte yandan CJ Stander hali hazırda emekliye ayrıldığını daha öncesinde söylemişti.

Çeşitli ragbi çevrelerince keçi ünvanını alan (İngilizce goat, onu genelde “Greatest of All Time” / “Tüm Zamanların En İyisi” olarak kullanırlar) Joe Marler da 30 yaşında kesik yiyenler arasında. Bazı dönemlerde Ross Bryne’a pozisyonu devreden Jonathan Sexton da kesik yemiş durumda. Ayrıca 32 yaşındaki Leigh Halfpenny de kadroda yer almayacaklar arasında.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir