Gallagher Premiership’te haftanın kapanış maçında Harlequins, Wasps’ı 48-46’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Böylece Harlequins, averajla ilk dört sırayı alırken, Wasps ise ilk altı yolunda büyük bir darbe aldı.

Maçta her iki taraf da galibiyete ulaşırken geri vites yapmadı. Takımların savunmaları da fazla etkili olamayınca televizyon ekranları başındakiler 12 tryı gördüler. Mike Brown’un ikinci yarının başlarında gördüğü kırmızı kartla birlikte Harlequins daimi olarak 14 kişi kaldı. Ancak bu durum onları kesmedi. Maçın sonlarına doğru trylar kesilmeye başlasa da yine de izleyiciler tryı gördüler.

Embed from Getty Images

Maçta Jacob Umaga’nın bir ek sayıyı kaçırması, Wasps’a o ek sayıyı çok arattı. Özellikle de Özellikle de maçın son dakikalarında Marcus Smith’den gelen try da Harlequins’e galibiyeti getirdi. Smith, bu tryın dışında bir try daha kaydetti. Ayrıca ek sayı atışlarında eksiksiz yerine getirirken, iki de penaltı kaydetti. Harlequins’in diğer tryları da Joe Marchant, James Lang, Danny Care, Danny Care ve Alex Dombrandt’tan geldi. Wasps’ta Josh Bassett iki try yaparken, diğer trylar da Paolo Odogwu, Dan Robson, Malakai Fekitoa ve Thomas Young’tan geldi.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir