Önümüzdeki yıl Cape Town’da oynanacak olan 2022 Yedili Ragbi Dünya Kupası’yla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre 9-11 Eylül tarihlerinde oynanacak olan kupada erkeklerde 24, kadınlarda ise 16 takım mücadele edecek.

Bu kupada daha önce yapılmamış olan uygulama yapılacak. Buna göre repesaj sistemi olmayacak ve sadece bölgelerden gelecek takımlar kupaya katılabilecek. 2018 Yedili Ragbi Dünya Kupası’ndaki derecelerden dolayı Yeni Zelanda, Fransa ve ABD takımları, hem erkeklerden hem de kadınlarda 2022’ye doğrudan katılabiliyorlar. Avustralya takımı kadınlarda, İngiltere’nin yanı sıra Fiji, Arjantin ve İskoçya takımları da erkeklerde doğrudan katılabilecek. Güney Afrika ise erkeklerde 2018’deki dereceden dolayı, kadınlarda ise ev sahibi kontenjanından kupaya doğrudan katılabilecek.

Elemelerde ise kadınlardan 11, erkeklerde ise 16 takım yer alacak. Avrupa’nın her iki kategoriden dört takımın katılabileceği kupada, Asya ve Güney Amerika elemelerinden ise her iki kategoriden ikişer takım finallerde yer alabilecek. Afrika’nın yanı sıra Okyanusya ve Kuzey Amerika elemelerinden sadece birer takım finallerde yer alabiliyor. Ancak erkeklerde Afrika ve Okyanusya’dan üçer, Kuzey Amerika’da ise iki temsilci yollayabiliyor.

Fotoğraf: World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir