European Rugby Challenge Cup Round of 16, Stadio di Monigo, Treviso, Italy 3/4/2021 Benetton Rugby vs Agen Benetton's Ivan Nemer celebrates with Sebastian Negri after the game Mandatory Credit ©INPHO/Elena Barbini

Pro14 Gökkuşağı Kupası’nda maç başladığından bu yana önemli bir gelişme bulunuyor. Buna göre İtalyan temsilci Benetton, üst üste üç maçtır galibiyete ulaşmış durumda ve liderliğini sürdürüyor.

Aslında bu sezon Benetton için madalyonun iki yüzünün bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü kendileri, Pro14’te 2020-21 sezonunda oynadıkları tüm maçlarını kaybetmişlerdi. Ancak İtalyan ragbisinde tarihi bir başarıya imza attılar, çünkü kendileri Challenge Kupası’nda çeyrek final oynamışlardı. Bunu İtalyan takımları içerisinde daha önce yapan olmamıştı.

Benetton, Gökkuşağı Kupası’ndaki ilk olarak Glasgow Warriors’u farklı mağlup etti. Daha sonra Zebre ile iki maça çıkan Benetton, bu maçlarını da kazanarak puanını 14’e çıkardı. Diğer takımlara bakınca kek takımlara karşı galibiyet alarak lider olmuş denilebilir. Yine de Benetton’un yenilgisizliğini diğer takımlar ulaşamadı. Hali hazırda üç haftanın ardından bir mağlubiyeti bulunan altı takım bulunuyor.

Şu anda oynayacakları iki maç kaldı. Bunlardan ilki önümüzdeki hafta oynayacakları Connacht maçı olurken, diğerisinde ise normal sezonun son haftasında Ospreys ile karşılaşacak. Hatırlanacağı üzere Pro14 Gökkuşağı Kupası’nda COVID-19 pandemisi nedeniyle Güney Afrika takımlarıyla karşılaşamıyorlar. Bu yüzden bir haftayı bay geçiyorlar.

Benetton finale çıkabilir mi sorusuna bakarsak aslında erken konuşmamakta fayda var. Çünkü kalan maçlarda çıkacak takımların sadece bir mağlubiyeti bulunuyor ve bu konuda takılmaları, final yolunun kapamasına neden olabilir. Özellikle Munster ve Leinster gibi takımların girdiği yarışta bu konu kesinlikle belirsizliğini koruyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir