Avrupa Ragbi Challenge Kupası’nda şampiyon, bugün oynanacak final maçıyla belli oluyor. Saat 22:00’de başlayacak olan mücadelede Leicester Tigers ile Montpellier takımları birbirleriyle mücadele edecekler.

Bu maç öncesinde Montpellier’in bir tane şampiyonluğu bulunuyor. 2015-16 sezonunda bu zaferi elde eden Montpellier, bundan beş yıl sonra ikincisini elde etmenin peşinde olacak. Leicester Tigers ise bu kupada ilk finalini oynuyor. Daha önce Avrupa Kupası’nda iki defa zafer yaşayan Leicester Tigers, bu sefer Challenge Kupası’nda bu zaferi elde etmeye çalışacak. Bu final, aynı zamanda Leicester Tigers için 12 yıl aranın ardından Avrupa’da çıktığı ilk final.

Bu maç öncesinde kendi ülkesindeki finalde oynayacak olan Leicester Tigers’ın baş antrenörü Steve Borthwick, Montpellier karşısında çıkacağı maçta son derece şans verilmeyen bir takım olarak sahaya çıkacaklarını belirtti. Her ne kadar Montpellier’in yıldız isimlerle dolu olsa da Leicester Tigers bunu başaracak güce sahip olduğunu belirtti. Montpellier’deki ragbi direktörü Philippe Saint-Andre de Borthwick’in kendi takımına verdiği övgü dolu sözler için teşekkür etti. Bu sezon görece iyi bir sezon geçirdiklerini söyleyen Saint-Andre, bunu kupa ile taçlandırmak istediklerini belirtti.

Maçta Leicester Tigers’ın en etkili silahları arasında Nemani Nadolo, George Ford, Ellis Genge ve Dan Cole yer alıyor. Alex Lozowski ile birlikte Jan Senfontein ve Johan Goosen da Montpellier’de yıldızı parlayan isimler arasında.

Fotoğraf: EPCR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir