Bledisloe Cup Third Test, ANZ Stadium, Sydney Olympic Park, Sydney, Australia 31/10/2020 New Zealand vs Australia New Zealand's Caleb Clarke and Alex Hodgman celebrate with the Bledisloe Cup after the game Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Stuart Walmsley

SANZAAR tarafından her yıl düzenlenen The Rugby Championship’te bu yılın fikstürü açıklandı. Buna göre yeni sezon 14 Ağustos’tan itibaren başlıyor.

İlk olarak Arjantin – Güney Afrika maçıyla başlayacak olan The Rugby Championship’te “iki hafta bir eşleşme” üzerinden gidilecek. Bu kapsamda A – B eşleşmesi iki hafta üst üste oynanacak. Arjantin – Güney Afrika eşleşmesi dışındaki tüm eşleşmeler Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinde oynanacak. Yeni Zelanda, Avustralya ile oynayacakları bir maç dışındaki tüm maçlarını Yeni Zelanda’da oynayacak. Bunun aynısı Avustralya için de geçerli. Güney Afrika takımı Arjantin maçlarını kendi evinde oynayacak. Arjantin ise tüm maçlarını deplasmanda yapacak.

İŞTE THE RUGBY CHAMPIONSHIP’TE 2021 FİKSTÜRÜ

14 Ağustos 2021 Güney Afrika – Arjantin
21 Ağustos 2021 Avustralya – Yeni Zelanda Arjantin – Güney Afrika
28 Ağustos 2021 Yeni Zelanda – Avustralya
11 Eylül 2021 Yeni Zelanda – Arjantin Güney Afrika – Avustralya
18 Eylül 2021 Arjantin – Yeni Zelanda Avustralya – Güney Afrika
25 Eylül 2021 Yeni Zelanda – Güney Afrika Avustralya – Arjantin
2 Ekim 2021 Güney Afrika – Yeni Zelanda Arjantin – Avustralya

Ayrıca Avustralya ile Yeni Zelanda, The Rugby Championship’ten önce Bledisloe Kupası kapsamında karşı karşıya gelecek. 7 Ağustos’ta oynanacak olan mücadele, Eden Park’ta yapılacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir