Japonya Ragbi Top League’de 2021 sezonunun şampiyonu belli oldu. Buna göre Suntory Sungoliath’ı 31-26 ile mağlup eden Panasonic Wild Knights, Top League’in final sezonunu şampiyon olarak tamamladı.

Maçın ilk yarısında Panasonic Wild Knights, Suntory Sungoliath karşısında işi sıkı tuttu. İlk olarak Dylan Riley’in tryıyla öne geçen Wild Knights, Rikiya Matsuda’nın ek sayı ve penaltılarıyla farkı 13 sayıya çıktı. Kenki Fukuoka’nın tryı ve ardından gelen ek sayıyla fark 20 sayıya çıktı. İlk yarının sonlarına doğru Ryoto Nakamura’nın tryı ve Beauden Barrett’ın trylarıyla Sungoliath ilk sayılarını buldu. Matsuda’nın bulduğu penaltıyla da ilk yarı 23-7 sona erdi.

Maçın ikinci yarısında Suntory Sungoliath oyuna daha fazla dahil oldu. Bu yarının başında Takaaki Nakazuru’nu kaydettiği try ile farkı azaltan Sungoliath, Asaeli Ai Valu’dan try yeseler de Naoto Saito ve Seiya Ozaki’nin trylarıyla farkı azalttı. Ancak Panasonic Wild Knights karşısında bu trylar şampiyonluk için yetmedi. Diğer yandan Takuya Yamasawa, maçın sonlarında buldukları penaltıyı iyi değerlendirerek takıma önemli bir can suyu sağladı.

Fotoğraf: ©JRFU

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir