Fransa Top 14’te dün oynanan erteleme maçında Bordeaux, evinde oynadığı Montpellier’i 57-9 mağlup etti. Böylece Bordeaux 67 puanla dördüncü sıraya yükseldi. Montpellier ise 50 puanda kaldı.

Maçta ilk yarı Montpellier direnmeye çalıştı ama Bordeaux tarafından artan baskı karşısında fazla dayanamadılar. Montpellier, Louis Bourdette’in penaltılarıyla maçta tutunmaya çalıştı. Ancak ilk olarak Nathanael Hulleu ve Santiago Cordero’nun trylarıyla Bordeaux farkı açmayı başardı. Maxime Lamothe’un tryıyla ilk yarı sona erdi.

Maçın ikinci yarısında ise Bordeaux iyice oyuna hakim olmaya başladı. Savunmasını iyi çözen Bordeaux, oyunda daha fazla hakim olmaya başladı. İlk olarak Lamothe ve Cordero ikinci trylarını kaydettiler. Ardından da Yan Lesgourgures ve Thierry Paiva’nın tryları sonrasında da Montpellier oyundan iyice koptu. Perdeyi kapatan try ise Kenny Botica’dan geldi. Maçta Türk ragbiseverler için önemli an 48. dakikada yaşandı. Daha önce gençlerde forma giyen Mehmet Kılıçkaya, oyuna girerek Fransa Top 14’te maça çıkan üçüncü Türk asıllı oyuncu oldu.

Diğer yandan Montpellier’de disiplinsizlik sorunu yaşandı. Belli aralıklarla üç sarı kart gören Montpellier, 30 dakika boyunca sahada 14 kişi kaldı. Antoine Guillamon’un yanı sıra Martin Devergie ve Hugo Gens Montpellier’de sarı kart gören isimler oldular. Jandre Marais ise Bordeaux’da sarı gören oyuncu oldu.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir