State of Origin serisinde bu yılın ilk maçı bugün oynandı. Bu maçta New South Wales, Queensland’da oynanan maçta ev sahibi ekibe fazla göz açtırmadı. 50-6’lık skorla galip gelen New South Wales, seride 1-0 öne geçti.

Maçta Tom Trbojevic ile Latrell Mitchell, takımın büyük farkla galip gelmesinde önemli bir rol oynadılar. Latrell Mitchell takımın hücum gücünü iyi yönetirken, Tom Trbojevic ise bitirici hamleleriyle Queensland savunmasını dağılmasını sağladı. Bu galibiyetle birlikte New South Wales, 2000 yılından bu yana en farklı galibiyete imza attı. Hatırlanacağı üzere 2000 yılında New South Wales, Queensland’ı 56-16 mağlup etmişti.

Maçta Tom Trbojevic hat-trick yaparak taraftarlarını çoştururken, Brian To’o ile Latrell Mitchell da ikişer try ile skor tabelasına etki yaptılar. Daniel Saifiti ise New South Wales adına try yapan diğer isim oldu. Kurt Capewell da Queensland adına try yapan tek isimdi. Nathan Cleary, kullandığı yedi ek sayı atışının yanı sıra bir penaltı atışını iyi değerlendirdi. Mitchell’ın bir ek sayı atışında isabet bulduğu maçta Queensland’da Valentine Holmes, kullandığı tek ek sayı atışında isabet bulmuştu.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir