National Rugby League’de heyecan, bu sabah oynanan maçlarla devam etti. Bu maçlarda Sydney Roosters, Gold Coast Titans’ı zorlu geçen mücadelenin sonunda 35-34 mağlup etti. South Sydney Rabbitohs’un Newcastle Knights’ı 24-10 geçtiği mücadelede Emre Güler’li Canberra Raiders ise Brisbane Broncos’u 38-16 yendi.

GOLD COAST TITANS 34-35 SYDNEY ROOSTERS

Sydney Roosters’ın ilk yarıda görece üstün oynasa da ikinci yarıda Gold Coast Titans atağa geçmeyi başardı. Buldukları trylarla bir ara Gold Coast Titans öne geçmeyi başardı. Ancak son dakikalarda Sydney Roosters yeniden sahneye çıktı ve ilk olarak try ile beraberliğini yakaladı. Ardından son iki dakikada buldukları drop golle maçı koparmayı başardı.

SOUTH SYDNEY RABBITOHS 24-10 NEWCASTLE KNIGHTS

Bu maça Alex Johnston’un gecesi desek pek de aşırıya kaçmış olmayız. Rabbitohs formasıyla üç try yapan Johnston, takımın galibiyetinde önemli bir rol oynadı. Rabbitohs’un diğer tryı Jaydn Su’A adlı oyuncudan geldi. Newcastle Knights’ta ise Dominic Young ve Kurt Mann try yapan isimler oldular.

CANBERRA RAIDERS 38-16 BRISBANE BRONCOS

Son haftalarda istikrar sorunu yaşayan Canberra Raiders, Brisbane Broncos karşısında baştan sona üstün oynadı. Son yıllarda zayıf bir performans çizen Broncos karşısında Raiders, yedi oyuncudan yedi try bulmayı başardılar. Bu trylar içerisinde Sebastian Kris’in yanı sıra Corey Harawira-Naera, Sam Williams ve Emre Güler ilk yarıda try kaydetti. Josh Papalii’nin yanı sıra Semi Valemei ve Jack Wighton da iki yarıda try yapan isimler oldu. Brisbane Broncos’un tryları da Tyson Gamble, Tesi Niu ve Selwyn Cobbo’dan geldi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir