Fransa Top 14’te Play-Off maçları, bu hafta oynanan baraj maçlarıyla başladı. Bu maçlar içerisinde Racing 92, ezeli rakibi Stade Français’i 38-21 mağlup ederken Bordeaux ise ligin köklü kulüplerinden Clermont Auvergne’ı 25-16 ile geçti.

RACING 92 38-21 STADE FRANÇAIS

Söz konusu maçın ilk yarısı Racing 92’nin fırtınasına sahne oldu. Bu yarının başlarında Gael Fickou ve Teddy Thomas’ın trylarıyla öne geçen Racing 92, Maxime Machenaud ve Simon Zebo ile farkı daha da açtı. Maçın ikinci yarısının başlarında Hassane Kolingar’ın tryıyla farkı 35 sayıya çıkardı. Ancak Stade Français, bu trydan sonra açılmaya başladı. İlk olarak Sefanaia Naivalu’nun tryıyla ilk tryını bulan Stade Français, daha sonrasında Sekou Macalou ve Waisea Vuidravuwalu’nun trylarıyla farkı kapatmaya çalıştı. Ancak daha fazlasını yapmaya süreleri yetmedi. Öte yandan Racing 92’de forma giyen Türk kökenli Ali Öz, maçın 51. dakikasında sahaya girdi.

BORDEAUX 25-16 CLERMONT AUVERGNE

Büyük satrancın döndüğü mücadelede maçın yönünü belirleyen penaltılar oldu. Bu penaltılarını iyi değerlendiren Mathieu Jalibert, altı penaltı atışını sayıya çevirdi. (Morgan Parra üç penaltı atışını kaydetti.) Bordeaux’un tryı Clement Maynadier’den gelirken, Clermont Auvergne’ın tryı ise Damian Penaud’dan geldi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir