Ragbi Avrupa Federasyonu (Rugby Europe), bu haftasonu Zagreb’te oynanacak olan Yedili Ragbi Avrupa Trofe Serisi’nin ilk etap programını açıkladı. Buna göre maçlar, Stjepan Spajić stadındaki sahalarda oynanacak. Maç yerleri henüz açıklanmadı ama erkek takımlarının maçlarının maçlarının yanı sıra kadınlar finalinin ana statta oynanması, kadın takımlarının diğer maçları da yan sahalardan birisinde oynanması bekleniliyor. Bu arada COVID-19 önlemleri kapsamında maçlar seyircisiz oynanacak.

Erkeklerde ilk olarak millilerimiz, 19 Haziran Cumartesi günü TSİ 11:44’te Ukrayna karşısına çıkacak. Ardından 15:06’da Çek Cumhuriyeti ile oynayacak olan millilerimiz, son olarak da 18:06’da Lüksemburg ile maça çıkacak. Kadınlarda ise millilerimiz ilk olarak saat 12:14’te Çek Cumhuriyeti maçına çıkacak. Ardından 15:06’da Finlandiya ile oynayacak olan millilerimiz, son olarak 17:14’te Macaristan ile oynayacak.

Bu fikstür, aynı zamanda daha önce açıklanan gruplardan farklı grupların oluşmasına neden oluyor. Erkekler trofesinde Danimarka oyundan çıkarken yerine Macaristan dahil edildi. Kadınlarda ise Norveç ile Danimarka takımları Trofe’den çıktığı anlaşılıyor. Yeni oluşturulan grupta millilerimiz, hem erkeklerde hem de kadınlarda B Grubu’nda yer alıyor.

Trofe Serisi’nde bu yıl kadınlarda bütün takımlar çeyrek finale çıkarken, erkeklerde ise son sıradaki takımlarla en kötü üçüncü takım çeyrek finale çıkamıyor. 20 Haziran günü oynanacak olan klasman maçlarında takımlar, Budapeşte’ye avantajlı gidebilmek için mücadele edecekler. Erkeklerde Kadınlarda ise çeyrek final eşleşmeleri çapraz eşleşme usulüyle yapılacak. Erkeklerde ise millilerimiz grubu ilk sırada tamamlarsa üçüncü tamamlayan takımlar içerisinde ilk sırada tamamlayan takımla çeyrek final maçına çıkacak. İkinci sırada tamamlarsa da C Grubu’nun ikincisiyle çeyrek final maçına çıkacak.

Fotoğraf: Ebru Güdek

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir