Steinlager Series, Mt Smart Stadium, Auckland, New Zealand 3/7/2021 New Zealand All Blacks vs Tonga All Blacks' Will Jordan runs in a try Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Ragbi birliğinde heyecan, bu hafta oynanacak test maçlarıyla devam edecek. Bu maçlarda Yeni Zelanda – Fiji test serisinin ilki oynanacak. Amerika kıtası takımlarının Avrupa yolculuğu sürüyor.

Ragbi Avrupa Şampiyonası gediklileri olan Romanya ve Gürcistan için bu hafta şanssızlık haftası oldu. İskoçya’nın COVID-19 vakalarının sürmesi Romanya maçının da iptaline sebep oldu. Ayrıca önümüzdeki hafta oynanacak olan Gürcistan maçında da yine aynı sebeple iptal edildi. Diğer yandan bu akşam oynanması planlanan Güney Afrika – Gürcistan maçı, her iki takımda da çıkan COVID-19 vakaları nedeniyle iptal edildi. Böylece hem Romanya’nın hem de Gürcistan’ın Temmuz test dönemi sona erdi.

Diğer yandan bu hafta İrlanda’nın ABD karşısında yılın ilk maçına çıkacak. Yılın sonlarına doğru bir daha çıkacak olan İrlanda, bu sayede kendi oyuncularına tecrübe kazandırmaya çalışacak. ABD ise İngiltere karşısında aldıkları derslerini İrlanda karşısında uygulamaya çalışacak. Arjantin ise Romanya karşısında zorlandığı Temmuz testlerinde Galler karşısında hatalarını azaltmaya çalışacak.

Temmuz testleri döneminde ayrıca bir de 2023 Ragbi Dünya Kupası elemeleri oynanacak. Yarın TSİ 07:30’da oynanacak olan maçta Samoa ile Tonga, Ragbi Dünya Kupası finallerine katılmak için ilk maçlarına çıkacaklar. Söz konusu eşleşmenin rövanşı ise 17 Temmuz’da oynanacak.

İŞTE TEMMUZ TESTLERİNDE YARININ PROGRAMI:

  • 07:30 Samoa – Tonga 2023 Ragbi Dünya Kupası Okyanusya Elemeleri 1. Maç
  • 10:00 Yeni Zelanda – Fiji 1. Maç
  • 15:00 Galler – Arjantin 1. Maç
  • 17:00 İngiltere – Kanada
  • 21:15 İrlanda – ABD

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir