Samoa's Elisapeta Alofipo offloads against the Kenya defense on day two of the HSBC Los Angeles Sevens 2020 at Dignity Health Sports Park on 1 March, 2020 in Los Angeles, United States. Photo credit: Mike Lee - KLC fotos for World Rugby

Mart 2020’den bu yana oynanmayan Yedili Ragbi Dünya Serisi’nde yeni takvim belli oldu. Buna göre eğer bir aksilik olmazsa sezon sonbahar’da başlayacak. Bu yeni takvimde erkeklerde altı, kadınlarda ise dört ayak üzerinden oynanacak.

Yeni takvimde ilk olarak Kanada’da maçlar başlanacak. Sadece erkeklerde düzenlenecek bu iki etapta takımlar, ilk olarak 18-19 Eylül’de Vancouver’da karşılaşacak. Ardından da 25-26 Eylül’de Edmonton’da ikinci ayağı oynayacak. Ekim ayında kadınlarda ilk etap oynanacak. Bu ayağın tarihi açıklanmadı. Ancak söz konusu ayak Paris’te düzenlenecek. Erkeklerde ise Ekim ayında Singapur’da üçüncü ayağa çıkacak. Bu ayak da 29-30 Ekim’de oynanacak.

Kasım ayında sadece tek ayak oynanacak. 5-7 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan bu ayak, yedili ragbinin gözde mekanı Hong Kong’ta yapılacak. Yedili Ragbi Dünya Serisi’nde perde, Aralık ayında oynanacak iki ayakla kapanacak. Hem erkeklerde hem de kadınlarda düzenlenecek olan bu ayakların ilki 3-4 Aralık’ta Dubai’de yapılacak. Ardından 10-12 Aralık tarihlerinde oynanacak Cape Town ayağıyla sezon tamamlanacak.

Fotoğraf: Mike Lee – KLC fotos for World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir