Geçtiğimiz günlerde Frank Pritchard’ı kadrosuna katan Ragbi Lig Derneği, bugün yeni bir ismi daha duyurdu. Buna göre antrenörler kadrosuna Tarık Yalçınkaya da eklendi.

Kendisi, ragbi lig kariyeri boyunca hep altyapı ve gençler ragbi lig üzerinde atılım yaptı. Oyunculuk döneminde Harold Mathews ve Wests Tigers’ın SG Ball Kupası kadrosunda yer alan Yalçınkaya, antrenörlük kariyerine de bu doğrultuda gitti. İlk olarak Mounties U6-U11 takımlarını çalıştıran Yalçınkaya, ardından da Canle Van Diggers’ı kendi bölgesinde en üst lige çıkarttı. Sonrasında ise Liverpool Catholics Club’ta U13-U15 kadrolarını çalıştıran Yalçınkaya, bu takımla üst üste üç defa şampiyonluğa ulaştı. Kendisi, aynı zamanlarda Wests Tigers’ın U15 Gelişim takımında da görev yaptı.

Tarık Yalçınkaya, Ragbi Lig Derneği’nde genel hatlar itibariyle altyapı işleriyle ilgilenecek. Oyuncu yetiştirme konusundaki deneyimlerini Türk ragbi ligine aktaracak olan Yalçınkaya, bu sayede Türkiye’den yeni ragbi lig oyuncusu çıkarmaya çalışacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir