İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda erkeklerde katılacak takım sayısı 15’e çıktı. Kadınlarda üç takım turnuvada yer alırken, turnuvanın başından beri sponsor olan Ruck & Maul, bu yılda da turnuva sponsoru oldu.

Erkeklerde Bilgi Badgers RFK iki takımla kapışacak. Bunlardan birisi as takımları, diğerisi ise The Smurfs. İran’da Sardar RC’nin yanı sıra Sırbistan’da Tatini Lavovi takımları, şu ana kadar açıklanan yeni yabancı takımlar oldu. Çayırova Rhinos ise Kocaeli’nin Çayırova ilçesinden gelmekte. Söz konusu turnuva kendileri için ilk turnuva olma niteliğini taşıyor.

Kadınlarda ise şu ana kadar üç takım açıklandı. Bunların ikisi hali hazırda Ragbi Lig Derneği gediklisi. Bunlardan birisi Kadıköy Bulls iken, diğerisi ise Ankara Phrygians. Diğer yandan sosyal takım olan Pax Team, bugün açıklanan üçüncü takım oldu.

Diğer yandan Ruck & Maul sponsorluğu, İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda süresi yenilenen ilk sponsor oldu. Yeni anlaşmanın süresi henüz açıklanmadı. Ancak diğer sponsorların da gelmesi bekleniliyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir