Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (ERL), bu yıl oynanacak olan Ragbi Lig Avrupa Şampiyonası D Kategorisi maçlarının yerini açıkladı. Buna göre maçlar, Türkiye’nin Bodrum ilçesinde oynanacak.

Bu kategoride maçlar 14-17 Ekim tarihleri arasında oynanacak. Bu maçların ilkinde takımlar, yarı finalde birbirleriyle mücadele edecek. Ardından da 17 Ekim’de yarı final galipleri karşı karşıya gelecek. Hali hazırdaki COVID-19 durumu nedeniyle maçlar tek bir merkezde oynanacak. Yarı final eşleşmeleri ise önümüzdeki zamanda açıklanması bekleniliyor.

Bu konuyla ilgili olarak ERL’e konuşan Gürol Yıldız şunları kaydetti: “Euro D maçlarını düzenlemekten onur ve gurur duyuyoruz. RLD yönetimi için bu inanılmaz bir başarıdır ve şimdi, Avrupa ragbi lig ailesini Bodrum’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Özellikle Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a şampiyonanın düzenlenmesinde verdiği destek için teşekkür ediyoruz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu etkinliği düzenlemek, Türkiye ve Bodrum için bir fırsattır. Ülkemizde düzenlenecek ilk ragbi şampiyonasını şehrimizde düzenlenecek olmasından onur ve heyecan duyuyoruz. ‘Bu şampiyona’, Bodrum’un bir uluslararası spor mekanı yapmak için yaptığımız uzun vadeli planın başlangıcı olarak unutulmaz bir fırsat olacak.”

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir